Regist/Payment

14. IB Günü Bienali’nin programı tüm kurumlara, Çar 11.01.2017 12:45 tarihinde elektronik postayla gönderilmiştir. Kayıt işlemleriyle ilgili bilgiler, Konferans kayıt süreci 20 Ocak’ta başlayıp 15 Şubat’ta son bulacaktır. Bildiri özetlerinin kesinleşmiş listesi 20 Ocak IB Günü web sitesinde yayınlanacak ve aynı gün okullara mail ile gönderilecektir. IB Günü Posterleri ve yaka kartları ise 15 Şubat 2017 tarihinde kargo ile gönderilecektir.

Bir sunumda 3 katılımcı varsa; aynı anda bu sunumda sunum yapan her bir katılımcı için kayıt ücreti 100 TL, sunucu sayısı üçten fazlaysa; bu kural harici kalan sunucu ya da sunumcular 150’şer TL ödeyeceklerdir. Sunum yapmayacak katılımcılar (dinleyiciler) için kayıt ücreti 150 TL’dir. 16 Şubat’tan sonra kayıt yaptıracak katılımcılara “Geç Kayıt” işlemi uygulanacak ve  katılım ücreti olarak 200 TL ödeyeceklerdir. Geç kayıtların ancak IB Günü Kayıt yardım masalarında yapılması mümkündür.

İptal ve Geri Ödeme:15 Şubat’tan önce yapılan iptallerde, ücretin tamamı geri ödenecektir.15 Şubat’tan sonraki iptallerde bir ücret geri ödenmesi mümkün olmayacaktır.

YER :            Özel Marmara Koleji, Marmara Eğitim Köyü                          

                        Maltepe 34857, İSTANBUL

Metin Kutusu: EN

The presentation abstracts will be published on the IB Day website and emailed to schools on 20th January 2017 at 18.00. The registration details as well as programme of the 14th IB Day Biennial have been sent to all schools on Wed. 11.01.2017 12:45 via e-mail. The registration process will begin on 15th January 2017 and will be completed on 20th February 2017. The IB Day Booklet will be sent to schools on 20th January 2017 via e-mail. IB Day Posters and the name tags will be sent to schools on 15th February 2017 via courier.

The registration fee is 150 TL per participant (audience). Presenter participants will be charged for 100 TL. Registrations after February 15th will be processed as late registration and be subject to a penalty fee of 200 TL. Once onsite registration becomes available on the IB Day, it will then be possible for late registrations at the registration help desk.

Cancellation and Refund Policy:Cancellations before 15th February will totally be refunded. Cancellations after 15th February, a penalty of 100% of the fee will apply.

VENUE :       Özel Marmara Koleji, Marmara Eğitim Köyü                          

                        Maltepe 34857, İSTANBUL

 

Metin Kutusu: TR

KAYIT İŞLEMLERİ

Konferans kayıt süreci 21 Ocak’ta başlayıp 15 Şubat’ta son bulacaktır. IB Günü’ne sunum sahibi veya dinleyici olarak katıldığınız, Kayıt Formu’ndaki ilgili sütuna işaretleme yaparak belirtilecektir. Örneğin; dinleyiciler için kayıt formundaki A sütununun ilgili yerine X işareti koyulacaktır, sunum yapacak olan katılımcılar P sütunundaki ilgili yere X işareti koyacaktır. Bu kılavuzla birlikte mailde sunulan örneğine bakabilirsiniz.

Yaka kartları, okullarınıza ulaştırılacaktır.

KAYIT ÜCRETİ ÖDEME ŞEKLİ VE ONLINE KAYIT PROSEDÜRÜ

14. IB Günü Bienali’ne katılacak OKULLARINkayıt ücretini yatırdıktan sonra banka dekontuna katılımcı kurumun adı yazılıp aynı dekontu [email protected]e-posta adresine Kayıt Formu ile birlikte, en geç 15 Şubat 2017 tarihine kadar göndermeleri gerekmektedir.

Kayıt prosedürü bu anlamda tamamlanmış sayılmakla birlikte tüm katılımcıların hangi oturumlara kayıt yaptıracakları; tüm katılımcılar sisteme girildikten hemen sonra okullara gönderilecek çevrimiçi kayıt linkiyle tamamlanmış olacaktır.

Online oturum seçimlerinin nasıl yapılacağına dair “NASIL” isimli mail 20 Ocak 2017 tarihinde sizlere gönderilecek ve aynı GÜNweb sitesinde yayınlanacaktır.

http://ibday.mek.k12.tr

Bank (Bankası)

Türkiye İş Bankası

Branch (Şubesi)

Marmara Eğitim Köyü

Branch Code (Şube Kodu)

1265

Account name  (Hesap adı)

İstanbul Marmara Eğitim  Sağlık Kurumları AŞ

Account number  (Hesap Numarası)

094955

iban no

TR730006400000112650094955

swift code:

 

ISBKTRXXX

account type (hesap türü)

TL

 

 

 

“NASIL?”

 

[email protected]adresine yapılan başvurular alındıktan sonra tüm katılımcıların başvuru formunda beyan edilen email adreslerine gönderilecek çevrimiçi kayıt linkine tıklayarak Sunum Seçim Formuna ulaşılır. Sizden istenen bilgileri girmeden seçim yapmanız mümkün değildir. Sizden istenen bilgileri girdikten sonra her bir oturum için aşağıya doğru açılan listeden her hangi birini seçerek, ikinci, üçüncü ve dördüncü oturumlar için aynı işlem tekrar edilir ve form gönderilir. Sunum yapan katılımcılar kendi oturumlarını seçmemelidirler. Çünkü o oturuma ait kontenjan, sunum yapanların sayısı kadar azaltılmış olur.

 

Her hangi bir sunumun kontenjanı dolduğunda aşağı açılır menüden o sunum silinecektir. Yani, o sunum artık seçilemez hale gelecektir. Eğer bir katılımcı yapmış olduğu seçimleri değiştirmek isterse, evet değiştirebilir. Bu kayıtların her gün, saat 18.00 itibariyle girdileri otomatik olarak kontrol edilir. Zaman damgası en yeni olan seçim kaydı esas alınır. Bu şu anlama gelir. Daha önce yapmış olduğunuz seçimlerden birini, ikisini veya üçünü tekrar aşağıya açılan menüde bulamayabilirsiniz. Zira artık o sunumun kontenjanı dolmuştur.

Bu yüzden, tüm katılımcıların oturum programını dikkatle incelemeleri ve katılacakları sunumları önceden planlamaları rica olunur.

REGISTRATION PROCEDURE

The registration process will begin on 20th January 2017 and will be completed on 15th February 2017. Please do not forget to write down the necessary information on the application form.  For example, participants not making presentations (audience) will mark “X” in the relevant A-column of the Registration Formwhereas participants making presentations (presenters) will mark “X” in the relevant P-column. Please see the example attached to this mail.

The nametags with a bar code on them will be sent to your schools. Registration for the concurrent sessions will be made online by you.

METHODS OF PAYMENT AND ONLINE REGISTRATIONS

Registrations will not be processed without payment or proof of payment. Bank receipt with the school name should be emailed to [email protected]with the registration form till February 15, 2015 the latest.

Registration process will be deemed complete when all participants define the session/s they will attend on-line. The explanation about how the session choices can be made will be given through email named “HOW-TO”, to be sent on 20th January 2017 and the same will be published on the same day on ibday web site at;

http://ibday.mek.k12.tr

“HOW?”

Upon receiving the applications sent to email address [email protected]you can click on link for the on-line registration form that will be sent to the participants' e mail addresses. You cannot make your session choice without providing the info requested from you. After you enter the requested info, you may choose the session from the list appearing in the pull-down menu. Do the same for the 2nd, 3rd, and 4th sessions and submit the form.

Presenters cannot choose their own sessions since the quota for that session will have been decreased parallel to the number of the presenters. When the quota for any session is full, that session will disappear from the pull-down menu. Participant can change their choice of session. Registrations are checked automatically as of 18.00 hrs. each day; and the newest choice will be deemed valid. This means, if you cannot find any of your choices you have made previously in the pull-down menu, the quota for that session is full. Therefore, all participants are kindly requested to carefully review the sessions and make their choices accordingly.